O mnie

Monica 0 CommentsMoja przygoda z kuchnią rozpoczęła się w momencie, gdy poznałam mojego (jak się później miało okazać) męża. Swoista chęć do gotowania, pieczenia nie wynikała więc z musu, obowiązku tylko z… miłości. Tak. I w moim przypadku powiedzenie „przez żołądek do serca” wypełnia się idealnie. 


W kuchni jestem nieskrępowaną amatorką i samoukiem. Wielu rzeczy nauczyłam się sama, bądź doszłam do nich metodą prób i błędów. I nadal się uczę. Tak, zdarza mi się upiec zakalec, jeśli o to zapytacie. Jestem kulinarną kombinatorką. Nie lubię stricte „trzymać się” przepisu, często coś zmieniam, eksperymentuję, aż do wydania z siebie pomruku zadowolenia (czasami jęku rozpaczy).


Przepadam za kuchnią włoską, amerykańską i indyjską. Jednakże doceniam nasze, rodzime dokonania. Kuchnia polska nie jest mi obca. Nie może być, bo na niej wyrosłam.


Wszystkie przepisy na blogu są mojego autorstwa, jeśli jest inaczej, zawsze wspominam stronę lub książkę z której korzystałam lub na której się opierałam.


Mój pierwszy blog prowadzony od 9.09.2008 roku znajduje się pod tym adresem: Wino i oliwki 


Miłuję makaron, czereśnie, truskawki, czekoladę Nussbaiser, ciasta drożdżowe, dobrą gorzką kawę, jabłka papierówki, kminek, cynamon w ilościach niezliczonych, placuszki owsiane, coca-colę w szklanej butelce, domowe konfitury, nalewki, wytrawne wina i...kaszankę z cebulką.
Poza kuchniąĆwiczę Od dosyć dawna, z przerwami, część mojego wolnego czasu pochłaniają ćwiczenia. Zaczynałam od tournee ze skakanką, potem się pogubiłam tzn. robiłam wszystko i zbyt często, jedząc co popadnie. Obecnie zdrowiej się odżywiam i ćwiczę 5 razy w tygodniu. Najczęściej robię interwały z obciążeniem tj. z Fitness Blender, Olą Rożnowską i Natalią Gacką. Gdy jest ładna pogoda, biegam co drugi dzień.


Retro Przenoszę się w inny świat przy filmach z lat 30-60 XX w. Tym samym, fascynuje mnie moda i styl życia (także społeczna pozycja kobiet w tym czasie) lat 50-60 XX w. w Stanach Zjednoczonych. Retro & vintage ahhh Czytam Gdy tylko mam czas. Co ? To co mnie interesuje czyli głównie książki historyczne lub z historią w tle i obyczajowe. Mam bzika na punkcie książek których akcja toczy się na Naszych Kresach Wschodnich. Moje konto na Lubimy Czytać: klik - zapraszam! Czytam też dziecku, 4-letniej córze :) Niegdyś lubiłam poezję, ale z biegiem lat pogubiłam się w niej i nie potrafię odnaleźć ponownie…

Podróże Doceniam ich wartość i wspomnienia jakie po nich zostają. Te dobre i te gorsze. Kocham góry. Te nasze, nostalgiczne, polskie. Temat mojej pracy magisterskiej był poświęcony naszym Tatrom.
A na co dzień? Szczęśliwa żona i  mama 4-letniej dziewczynki.___________________________________________________________________________________________________________
Kontakt

Jeśli chciałbyś, Drogi Czytelniku, zapytać o coś - skomentuj lub napisz e-mail


Jestem też tutaj:  Facebook


Będzie mi niezmiernie miło, gdy próbując jakiegoś przepisu i spodoba Ci się on (albo i nie) wrócisz tu i pozostawisz komentarz.

____________________________________________________________________________________________________________
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tym blogu są moją własnością i nie zgadzam się na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.

 ___________________________________________________________________________________________________________

Życzę smacznego przeglądania,


Monika